Lloji i verës: E bardhë

Varieteti rrushit: Parellada, Macabeo, Chardonnay, Xarel-lo

Sasia e alkoolit: 13,5%

Maturimi: 36 muaj në lis

Çmime dhe Medalje: International Wine Challenge 2010, Mención, Berliner Wein Trophy 2.011, Medalla de Oro